Skoči na glavno vsebino

Poznate tisto pesmico? Prav gotovo ste jo že kdaj slišali. Pri Polžkih smo jo poslušali in prepevali ravno ta teden, ko smo se pogovarjali o kmetiji. Spoznavali smo, katere živali živijo na kmetiji, pa tudi, kako se oglašajo. Vse to smo opazovali v knjigah, naše živali-igrače vozili s traktorjem, v veliko veselje pa so nam tudi sličice domačih živali na naših mizah. Z njimi jih prav tako spoznavamo, krajšajo pa nam tudi čas, medtem ko čakamo na malico ali kosilo.

No, kmetije pa nismo spoznavali le na daljavo, ampak smo nekaj malega videli tudi v živo. Na sprehodih smo tako opazovali konja in koze, pa tudi kakšna muca in kužek sta se našla.

Ugotovili smo tudi, da so živali na kmetiji zelo koristne, da nam recimo krava daje mleko. In ker je ravno danes slovenski tradicionalni zajtrk, smo to mleko seveda tudi poskusili. Kaj pa se zgodi, če se nam mleko polije? To boste lahko videli na naših umetnijah.

Želimo vam, da si tudi doma večkrat pripravite slovenski tradicionalni zajtrk in seveda dober tek!

Pripravili, Kristina in Maja

 

 

   

 

 

 

Dostopnost