Skoči na glavno vsebino

Danes smo v slovenskih vrtcih in šolah izpeljali že dvanajsti Tradicionalni slovenski zajtrk, čigar letošnja glavna nit je mleko. Zajtrk je v igralnice danes pripeljala kar kravica Liza. Na njenem vozičku niso manjkali niti mleko, kruh, maslo, med in niti jabolka. Kravici smo se zahvalili za mleko, ki nam ga daje, nato pa veselo zagrizli v kruh.
Po slastnem in zdravem zajtrku pa je med nas prišel Vitin tata Gorazd, ki je zaposlen v mlekarni Planika. S pomočjo rekvizitov in filma nam je predstavil svoje delo ter izdelke, ki nastajajo v njihovi tovarni. Na koncu smo se lahko tudi na lastni koži prepričali o kvaliteti njihovih izdelkov, ko smo poskusili jogurt s sirupom smrekovih vršičkov. Mmm, kako je bil dober.
Kot, da to še nebi bilo dovolj, smo si kasneje v garderobi vrtca ogledali še predstavo z naslovom Jem lokalno pridelano hrano.

S pomočjo vseh omenjenih aktivnosti smo tako skozi celotno dopoldne ozavestili pomen uživanja lokalno pridelane hrane in zdravega načina življenja.
Najlepša hvala Gorazdu, ki se je odzval na naše povabilo in nas popeljal v mlekastičen svet.

“Prihaja iz planin do slovenskih družin.
Stari in mladi pijemo ga radi.
To je mleko- bela energija, vedno sveže najbolj prija.
Za dobro jutro, lahko noč, služi zdravju, daje moč.”
(Čarovnik Grega)

Za vrtec pripravila, Brigita

Dostopnost