Skoči na glavno vsebino

V prejšnjem tednu se nam je porajalo vprašanje, od kje pride mleko na našo mizo? Seveda vsak ve, da mleko dobimo od krave, pa vendar nam je pot od kmeta do potrošnika manj poznana. Zato smo se s kmetom v sosednji vasi dogovorili za ogled njihove kmetije. V petek smo se kljub deževnemu vremenu opogumili in se kar z dežniki odpravili na kmetijo Feltrin. Vljudno sta nas sprejela Gašper in Andreja in nam razložila, kako skrbita za svoje živali ter s čim jih hranita. V hlevu smo si ogledali krave molznice. Gašper nam je razložil, da ima vsaka krava svoje ime in vsaka svoj karakter. To smo tudi sami ugotovili, ko smo se jim približali. Raznežili smo se ob pogledu na teličke in si zatiskali nos v bližini dveh prašičev v svinjaku. Andreja nam je razkazala molzišče in pripomočke za molžo. Ogledali smo si tudi traktorje in kmetijske stroje, ki so nujno potrebni za delo na večji kmetiji. S pogovorom smo prišli do spoznanja, kakšna je mlečna pot od krave in kmeta, pa vse do mleka v skodelici na naši mizi. Zavedamo se, da za tem stoji veliko trdega dela in odrekanja.  Izvedeli smo veliko zanimivega in poučnega. Hvala Andreji in Gašperju za njuno prijaznost ob našem obisku.

Za vrtec Šentviška Gora, vzg. Alenka in Nataša

Dostopnost