Skoči na glavno vsebino

V petek, 18. novembra je potekal tradicionalni slovenski zajtrk, zato smo se ves teden pred njim pogovarjali in ugotavljali, od kje pridejo sestavine, ki jih vsebuje. Kruh z maslom in medom, jabolka in mleko. Razvrščali smo sličice od zrnja do kruha. Ugotavljali smo, kako so včasih mleli žito in zaplesali koreografijo Ob bistrem potoku je mlin. Izdelali smo si chef kape ter se spremenili v peke in uživali v gnetenju testa. Prebirali smo slikovno gradivo o čebelah in spoznavali, kako zelo pomembna bitja so. Izdelali smo vsak svojo čebelico in z njo gibalno ustvarjali. Spoznali smo zgodbico o jabolku, miški in ježku. Slednjega smo pobarvali in izrezali, nato pa zgodbico dramatizirali, kasneje pa tudi likovno upodobili. Vsi dobro vemo, da jabolka zrastejo na jablani in da mleko dobimo od krave. Malo manj pa nam je bila poznana pot le-teh od kmeta do trgovine in na koncu do potrošnika. O tem pa več v naslednji novički.

za vrtec Šentviška Gora, vzg. Alenka

Dostopnost