Skoči na glavno vsebino

V preteklih dveh tednih, smo Zajčki vstopili v svet lutk. Za začetek smo kupili vstopnice, ki so nam odprle vrata gledališča in se seznanili z bontonom v njem. Skozi teden, smo si ogledali kar nekaj lutkovnih predstav in spoznali različne vrste lutk – ročne, ploske, prstne in senčne. Le-te smo tudi prijeli v roke in se preizkusili v igranju. Misel na gledališče in lutke nas je spremljala na vsakem koraku, in tako smo tudi sprehod izkoristili za igro z našo senco in ustvarjanje senčnega gledališča. Prepustili smo se domišljiji in s telesom ustvarili mnogo senčnih likov. Lutke so nas tako prevzele, da smo jih naredili tudi sami. Najprej smo iz odpadnih škatel za čevlje izdelali mini gledališča in ploske lutke, nato pa še iz nam premajhnih nogavic ustvarili ročne lutke s podobo dinozavrov in metuljčic.

Za konec tedna pa nas je čakalo najbolj sladko-slano presenečenje. Vsak od nas je okrasil svojo škatlico, ki smo jih kasneje napolnili s kokicami in si ogledali lutkovno predstavo Trije prašički.

Tudi tokrat smo izvedeli veliko novih stvari in se ob tem neizmerno zabavali.

Za Zajčke, Nina in Brigita

Dostopnost