Skoči na glavno vsebino

Za Zajčke in Krtke se je Teden zmanjševanja odpadkov začel z obiskom, ki je bil odlična iztočnica v teden, ki nas čaka. Med nas je prišla gospa Polona Artač, ki je vodja ravnanja z odpadki v podjetju Komunala Tolmin.
Najprej smo s pomočjo fotografij spoznavali različne vrste odpadkov ter zabojnike, kamor posamezni odpadki sodijo. Nato pa smo svoje znanje preizkusili še v igri Ustrezno loči odpadke. Bilo je zanimivo in poučno.
Pretreslo nas je dejstvo, da že 1 liter odvrženega olja v naravo, onesnaži 1.000.000 litrov vode. Da bi bilo odlaganje slednjega v okolico čim manj, smo vsi otroci prejeli embalažo za skladiščenje odpadnega olja.

Najlepša hvala Poloni za izčrpno predstavitev in uporabno darilo.

Naj vam bo v razmislek naslednji citat: “Zemlja ne pripada nam; mi pripadamo Zemlji.” (Marlee Matlin)

Za vrtec pripravila, Brigita

 

Dostopnost