Skoči na glavno vsebino

Otroci na Podmelcu, zadnji mesec, veliko pozornosti namenjamo zdravju. Lepega dne, nas je brez najave, s svojim obiskom, presenetil Bacilko. Nihče ni vedel povedati od kje se je vzel in kako je lahko prišel v našo igralnico. V stranišču si je dobil prostor visoko na polički, od kjer je imel dober razgled za svoj nadzor. Nadziral je, kako otroci uporabljajo stranišče, umijejo roke in obrišejo noske. Zlobno se je smejal tistim otrokom, ki so bili preveč površni pri higieni. Ker pa nam njegov smeh prav nič ni bil všeč, smo Račke naredile sestanek in načrt, kako ga bomo pregnali. Idej je bilo veliko, za vsak dan ena. Tu v novički pa vam pokažemo tiste, najbolj posebne. Veliko smo se gibali na svežem zraku, pobližje spoznali skrb za zdrave zobe in ob tej priložnosti dobili tudi obisk medicinske sestre za zobno preventivo. Sadno malico smo spremenili v Smuti, zdrave vitaminske bombe. Slovenski tradicionalni zajtrk pa nam je zabavno in slikovito, predstavil Tine iz planine, z njegovo kravo Lizko. Lepo smo poskrbeli za zdravo telo in seveda tudi duha, z ogromno telovadbe, joge za otroke in gibanja.

za vrtec Podmelec, Lea in Špela

 

Dostopnost