Skoči na glavno vsebino

V vrtcu na Šentviški Gori smo se pridružili akciji šivanja medvedkov, ki je nastala na pobudo prostovoljk in Rdečega Križa Tolmin. V decembru nameravajo namreč obdariti vse starejše od 80 let v naši občini. Ker se nam je zazdelo, da lahko tudi mi pomagamo pri tej prijazni gesti, smo medse povabili babice in dedke, da bi z njihovo pomočjo sešili nekaj medvedkov ter hkrati priredili prijeten medgeneracijski dogodek. Prijazno so se odzvali  našemu vabilu. Otroci so povabljenim najprej zrecitirali dve deklamaciji in zaplesali medvedji ples, nato pa se za dve uri prepustili ustvarjanju. Poleg babic in enega dedka, sta nas obiskali še vaščanki Erika in Metoda, ki sta kot prostovoljki že večkrat sodelovali na delavnici šivanja medvedkov. S svojimi izkušnjami sta pripomogli, da je ustvarjanje potekalo brez zapletov. Tako smo s skupnimi močmi ter vztrajnostjo sešili kar 28 medvedkov. Upamo, da bodo vsi dobili topel dom in narisali nasmeh na obraz vsem starostnikom, ki jih bodo prejeli v prazničnih dneh. Za sodelovanje se vsem še enkrat prav lepo zahvaljujemo.

Za vrtec Šentviška Gora, vzg. Alenka

Dostopnost