Skoči na glavno vsebino

V tekočem tednu smo se priključili največjemu in najuglednejšemu projektu na področju ozaveščanja o zmanjševanju odpadkov in varstvu okolja v Evropski uniji. Sodelovali smo namreč v Tednu zmanjševanja odpadkov.

Preko različnih aktivnosti smo spoznavali pomen ločevanja, zmanjševanja in ponovne uporabe odpadkov. Za zaključek pa smo organizirali akcijo zbiranja rabljenih igrač in pred svojimi igralnicami postavili stojnice. Otroške oči so se ob pogledu nanje veselo iskrile. Spoznali smo, da čeprav je igrača rabljena, še ne pomeni, da jo lmoramo zavreči, saj lahko z njo osrečimo nekoga drugega. Vsak od nas je lahko zbrali igračo, ki bo od danes naprej bivala v z njim in delila zadovoljstvo med otroke.

S tem smo poskrbeli za nasmehe na obrazih najmlajših, hkrati pa smo naredili tudi nekaj dobrega za naš planet.
Bravo mi!

Za vrtec pripravila, Brigita

 

Dostopnost