Skoči na glavno vsebino

Eko smo postali mi,

za naš planet skrbeli vsi.

Koše vse smo prepoznali,

kar v njih spada, noter dali

Oblačila stara porabili,

iz njih mehke blazine naredili.

 

Tako smo v skupini polžki skrbeli za naš planet. V sklopu Evropskega tedna zmanjšanja odpadkov, smo te najprej spoznali in jih odlagali v ustrezne zabojnike. Kmalu smo videli, da jih v tednu pridelamo kar veliko, da bi zmanjšali število odpadkov, smo iz njih izdelali nove stvari ali jih uporabili drugače. Plastični lončki so postali odličen pripomoček za igro, steklene kozarčke smo okrasili in uporabili za svečnike, majice, ki so svojo zgodbo oblačila že končale, pa so s pomočjo odslužene sedežne garniture postale mehke blazinice.

Polžki smo eko, bodite tudi vi.

 

 

Za vrtec,

Maja in Kristina

Dostopnost