Skoči na glavno vsebino

V tednu od 19. – 27. novembra 2022, obeležujemo Evropski teden zmanjševanja odpadkov. Le-ta je v Evropski uniji največji in najuglednejši projekt na področju ozaveščanja o zmanjševanju odpadkov in varstvu okolja. V tem času smo tudi Zajčki dokazali, da nam je za okolje mar in naredili vse, kar je v naši moči, da ohranimo našo Zemljo čisto. Najprej smo ugotovili, da je okoli nas polno odpadkov, ki pa jih je potrebno ustrezno ločevati. Sprehodili smo se po našem domačem kraju, poiskali ekološki otok in spoznali zabojnike ter se naučili ustreznega ločevanja odpadkov. Naredili smo tudi poskus, preko katerega smo izvedeli, da se bananin olupek v okolju razgradi veliko hitreje, kot plastičen papirček bonbonov, ki potrebuje za razgradnjo mnogo mnogo let. Prav tako smo spoznali, da z odpadki škodujemo tudi vsem živalim v okolju.

Da bi tudi sami zmanjšali količino odpadkov, smo jih reciklirali iz njih izdelali nove, uporabne stvari. Iz škatle za čevlje in toaletnih tulcev smo izdelali igrico, s katero urimo naše ročne spretnosti, steklene kozarčke pa smo okrasili in izdelali čudovite svečnike.

Veseli smo, da smo za naš planet naredili nekaj dobrega.

Za Zajčke, Nina in Brigita

Dostopnost