Skoči na glavno vsebino

Danes zjutraj nas je v našem adventnem koledarju čakalo prav posebno sporočilo našega božičnega škrata. Sporočil nam je, da bomo danes dobili obisk Lukove mamice. In res je bilo tako. Lukova mamica je prišla in prinesla s seboj prav poseben stroj. Šivalni stroj. Povedala nam je kako deluje, vsak od nas pa je lahko poskusil pritisniti na “gas” oz. stopalko. Potem pa se je pravo delo šele začelo. Luka je svojim prijateljem razdelil smrečice, ki jih je njegova mama že prej sešila, a nam vseeno pustila eno odprtino, da je vsak izmed med nas svojo smrečico napolnil s polnilom. Potem smo smrečici dodali še  deblo, ki smo ga fiksirali s ščipalko, da je kasneje Lukova mama lahko zašila smrečico do konca. Ko so bile smrečice zašite, smo te še okrasili. Pikapolonice smo se imele zelo lepo in smo Lukovi mami z veseljem prisluhnile. Sploh pa je bil vesel in ponosen naš Luka.

Lukovi mamici se še enkrat zahvaljujemo za ves trud, ki ga je vložila, da nam je pričarala čudovit dan.

Za vrtec, Nataša in Polona 

Dostopnost