Skoči na glavno vsebino

Danes je bil za Pikapolonice, Zajčke in našo Laro prav poseben dan. Obiskala sta nas Larina starša, s katerima smo skupaj spekli potičke. Vsak je dobil svojo kuharsko kapo in peka se je začela. Mama in tata sta že imela pripravljeno testo, katerega je moral vsak izmed nas še zvaljati. Ker nismo imeli vsak svojega valjarja, smo morali počakati, da pride vsak na vrsto. A to sploh ni bil problem. Vse je bilo tako zanimivo, da se otroci niso prav nič dolgočasili. Pozorno so poslušali Suzano in Aljaža in spremljali vsak njun gib. Ko smo testo zvaljali, smo dobili nanj še nadev, katerega smo morali razporediti po celotnem testu. Sledilo je zvijanje potičk, na koncu pa smo jih namazali še z jajcem. Kuhar Aljaž nam je potičke dal v pečico. Cel vrtec je dišal po peki in komaj smo čakali, da smo videli kaj je nastalo. Bili smo zelo zadovoljni z rezultatom in verjamemo, da se tudi doma že sladkate.

Larini mamici in tatiju se še enkrat najlepše zahvaljujemo za obisk in slastne potičke.

Za vrtec, Nataša in Nina 

  

Dostopnost