Skoči na glavno vsebino

Vas še vedno zanima, kaj se je zgodilo z vlakom, ki smo ga našli pred vrtcem?

Preberite do konca in vse izveste.

Ko smo vlak očistili, se nam je še vedno zdel, tak – pust, žalosten. Zato smo si hitro haljice nadeli in ga prebarvali. Čez vikend smo ga pustili da se posuši in se bomo nato lahko z njim igrali. A glej kaj se v ponedeljek zgodi, vlaka nikjer ni.

Iskali smo ga po vsem vrtcu in ga končno zaslišali v naši igralnici, ko je pridrvel skozi tunel, nam piskal in igral pesmico. Kako smo bili veseli, da smo ga končno našli. Pripeljal pa nam je tudi majhno presenečenje. V svojih vagonih je skrival smrečico, ki smo jo nato skupaj sestavili, ter nanjo obesili okraske in lučke. Od veselja smo okoli smrečice zaplesali in skupaj zapeli.

To pa še ni vse. Vsak dan, ko smo prihajali v vrtec, našega vlaka ni bilo v igralnici. Zato smo ga odšli iskat in ga vsakič našli na drugem kraju. Včasih je pridrvel iz tunela, drugič se nam je skrival po vrtcu, kdaj pa kdaj, pa smo ga našli tudi pred vrtcem. Vsakič pa nam je pripravil drugačno presenečenje, zato smo ga bili zelo veseli in smo komaj čakali na nove dogodivščine.

Pa poglejmo kaj vse smo počeli:

Krasili smo lončke in vanj posejali Božično žito.

Miklavž nam je kar z vlakom poslal dobrote s katerimi smo se posladkali.

Pripravil nam je pravo presenečenje, saj nam je pripeljal pravi sneg s katerim smo se igrali.

Izdelovali smo voščilnice za starejše občane in naše družine.

Plesali smo ob glasbi ter peli pesmice.

Poslušali zimske pravljice, ter se obmetavali s kepami iz papirja.

Železnica nas je pripeljala do pravega poligona, kjer smo švigali kot vlak čez mostove in skozi tunele.

Zasnežena pot, pa nas je ponesla do risanke o snežaku.

Joj koliko zanimivih stvari nam je pripravil vlak. Res je hvaležen, ker smo ga rešili iz koša za smeti in ga spet povabili med nas otroke.

 

Miške pa vam ob koncu leta zaželimo:

smejoče, igrive, nagajive in vesele praznike ter srečno novo leto!

Pripravili Maja in Katarina

 

Dostopnost