Skoči na glavno vsebino

Komaj smo čakali BELO zimo in snežne bele radosti, pričakala pa nas je le SIVA megla in dolgočasno vreme, zato smo se odločili popestriti in obarvati naše dneve v vrtcu. Račke so se podale v igranje z barvami! V prvih dneh smo spoznali RDEČO in peli pesem Moj rdeči avto, poslušali Rdečo kapico in šivali z volno rdeče oblike. Nadaljevali smo z ZELENO in tudi tokrat našli zeleno pesmico, zeleno pravljico in ustvarjali slikarske palete. Nato smo imeli RUMENI dan. Prepevali smo pesmi o rumenem soncu, ustvarjali z novo tehniko praskanke in poskrbeli za igro na soncu. Teden smo zaključili v modrem stilu. Brali smo Narobe-zgodbo in se učili novo deklamacijo o barvah. Vsak dan smo tudi razvrščali različne predmete po barvah in se igrali didaktične igre, ki smo jih izdelali kar sami. To je le delček mavrice, ostale barve nas čakajo v prihodnjih dneh.

Hvala staršem za pomoč pri spoznavanju barv!

»Barv je veliko, odtenkov nešteto, v mavrici sto in več jih ujeto.«

 

za vrtec, Špela Krivec

Dostopnost