Skoči na glavno vsebino

Končno smo tudi v Dolenji Trebuši dočakali prve snežinke in prve zaplate snega, ki smo se jih zelo razveselili. Ampak Babica Zima ni k nam poslala samo snega, temveč tudi prvi obisk s prelepo pravljico…

Danes že kmalu po zajtrku nas je iz garderobe pozdravil nasmešek in poznan glas Zaline mamice Janje, ki je v našo družbo prišla še z bolj pisano druščino v knjigi, ki jo je izbrala med Zalinimi domačimi pravljicami. Ta je bila Zali še posebej všeč, saj je vsaka stran in ilustracija v njej, vzbudila nasmešek in željo po tem, da bi si jo vedno znova in znova ogledovala. Komaj je čakala, da smo izvedeli vse dogodivščine mačka Murija in njegovih prijateljev, ter še skozi okno poiskala sosedovega mačkona, ki ga otroci velikokrat opazujemo pri poležavanju na našem dvorišču. Zaline očke so se kar iskrile od veselja, da se je lahko stisnila k svoji mamici, z njo podelila tudi nekaj igrač, ter še nekaj časa preživela skupaj z njo, tudi v vrtcu. Verjamemo, da je tudi mamica Janja uživala v naši družbi, tako kot smo mi v njeni, zato smo jo na koncu razveselili še z majhno pozornostjo, ki ji naj prinaša kar se da največ sreče.

Hvala mamici za obisk in lepo dopoldne.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Nina in Petra

 

 

Dostopnost