Skoči na glavno vsebino

STE ŽE SLIŠALI ZA PUJSA,
JEDEL JE VSE LJUBE DNI,
A NE SADJA, ZELENJAVE,
PAČ NEZDRAVE LE REČI.

ČOKOLADE, LIZIKE, BOMBONE,
SLADKIH TORT POJEDEL JE NA TONE.
NI SE ŽOGAL, NE LOVIL,
IN ZATO SE JE REDIL.

(Čarovnik Grega)

 

Ojoj! Ko smo v miškah slišali to pesem, smo se vsi prijeli za glavo. Pa kaj ta pujsek počne?

Tako smo se odločili, da mu pokažemo, kaj vse je zdravo za nas.

Hitro smo v našo skupino povabili kuharico Suzano in ji pomagali pripraviti zelenjavni namaz za malico. Za popoldansko malico smo skupaj s punčko Piko, ki tudi ni vedela prav dobro katera hrana je zdrava za nas, pripravili sadni smuti. Veste kako je bil dober, le poskusite tudi vi doma.

Po revijah smo polistali, ter poiskali zdravo in manj zdravo hrano. Pripravili smo plakat, da vsi vidijo česa se več poje, česa pa samo malo. Sestavljali smo sestavljanke, se igrali trgovino in kuhali zdrave obroke.

Veliko pa smo se tudi gibali. Saj je gibanje prav tako zelo zdravo. V deževnih dneh smo veliko plesali, se vozili z vozili, ter si pripravili poligon. Ko pa je bilo boljše vreme, smo se odpravili na sprehod. Odšli pa smo tudi na daljše, dopoldanske pohode. S seboj smo vzeli sadno malico, da smo se med potjo tudi malo okrepčali.

Upamo, da se je sedaj pujsek naučil, kaj je potrebno jesti da bo zdrav. Predvsem pa se mora veliko gibati in igrati s prijatelji.

 

Pripravili Maja in Katarina

 

Dostopnost