Skoči na glavno vsebino

V Miškah se večino januarja pogovarjamo o zdravju – kako skrbimo za dobro počutje in zdravo telo. Veliko časa smo namenili tudi zdravi prehrani in gibanju. Kljub zdravemu načinu življenja, se nam kdaj zgodi tudi kakšna nezgoda ali nas premagajo virusi. Kaj pa takrat? Vemo, da moramo počivati in piti čaj,…več pa nam je povedala Julijina mama Vladimira, ki je diplomirana medicinska sestra. Ona je vedela odgovore na vsa naša vprašanja in nam pokazala kaj vse se nam lahko zgodi, če nismo previdni. Otrokom je predstavila pripomočke in jim pokazala kako se povije roka, noga, glava,… kako se posluša srčni utrip in izmeri krvni tlak… Otroke je predstavitev tako pritegnila, da so poslušali in sodelovali celotno dejavnost. Veliko pripomočkov smo dobili za igro, tako da smo takoj po njenem odhodu odprli splošno ambulanto 5.

Mami Vladimiri hvala za čas in trud ter za zanimivo in poučno predstavitev svojega poklica.

 

Pripravili, Katarina in Maja

Dostopnost