Skoči na glavno vsebino

Z dežjem se je torkovo jutro začelo, in to za nas nič obetajočega ni pomenilo, vse dokler…

…na vrata ni potrkal nekdo, ki ga prav vsi res nismo pričakovali. S pravljico v roki je med nas prišla Fridina mamica Valentina. Nasmešek na obrazu in iskrica v očeh, se je v trenutku prižgala na maminem obrazu, in na obrazu naše Fride. Čisto nič obetajoče jutro se je prelevilo v prelepo dopoldne. Frida je zelo ponosna in vesela sedla ob mami, ter skupaj z nami prisluhnila dogodivščini iz pravljice, Bi se gnetli na tej metli. Vsak izmed nas je z odprtimi usti sledil prebranim vrsticam, ter si z zanimanjem ogledoval prelepe ilustracije iz knjige. Ta pravljica nas je res prevzela, navdušila do te mere, da smo po prebranem poiskali vse like in predmete iz pravljice, ter si v trenutku pričarali svojo lutkovno predstavo. Tako smo zgodbo do potankosti doživeli, pri tem se veliko smejali, pogovarjali, igrali in nadvse uživali. Verjamemo, da se je tudi mamica Valentina z nami imela tako lepo, kot mi z njo. V ta namen smo ji podarili še majhno darilce, da jo bo še dooolgo časa spominjalo na naš pravljični dopoldan.

Hvala mamici Valentini, za obisk in lepo pravljico.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Nina in Petra.

 

Dostopnost