Skoči na glavno vsebino

Kljub temu, da se je sonce še nekoliko skrivalo za oblaki, smo se zajčki veselo oblekli in obuli, si nadeli nahrbtnike ter se odpravili proti Modrejcam. Pot nas je vodila čez most na drugo stran jezera, kjer pa nas je presenetilo pismo Povodnega moža. Za nas je pripravil nekaj nalog, ki so nam popestrile dolgo pot. Na poti smo tako peli Zdravljico, preštevali račke in utrjevali znanje o Francetu Prešernu. Ker so bile noge že nekoliko utrujene, smo ob jezeru naredili krajši postanek, kjer smo se malce poigrali, opazovali račke, raziskovali plažo in neizmerno uživali ob metanju kamenčkov v vodo. Počasi smo že pogledovali proti cilju, ki je bil tik za ovinkom. Pogumno smo zakorakali po cesti in zadovoljni prispeli na cilj. Kmalu so nas naši trebuščki opomnili, da je čas za malico. Okrepčali smo se s pijačo in sadjem ter se zasluženo odpočili. Tik pred odhodom pa nas je čakalo še zadnje, tokrat sladko presenečenje Povodnega moža. Na bregu jezera je za nas pustil čokolatine, s katerimi smo se posladkali in si nabrali moči za povratek proti vrtcu.

Dan je bil zares čudovit, poln lepih spominov.

Pripravili, Nina in Brigita

 

     

 

Dostopnost