Skoči na glavno vsebino

Pravljični teden v Podmelcu, se nam je v ponedeljek, pričel s prav posebnim obiskom. Obiskala nas je knjižničarka Polona in nam v Kamišibaju pripravila zgodbo o Rdeči kokoški. Pripoved je bila zelo zanimiva in za konec smo skupaj s knjižničarko ponovili tudi barve, ki smo se jih v preteklih tednih naučili. Torek nam je vzgojiteljica Špela popestrila s pravljičnimi uricami in zgodbo Duhec išče prijatelja. V sredo je na Ilovico prišla na obisk Potujoča knjižnica. Stare knjige smo zamenjali z novimi knjigami, ki jih bomo potrebovali v mesecu februarju za naše raziskovanje, ter pravljicami, da je bilo le še bolj pravljično do konec tega tedna. Obiskali smo tudi vzgojiteljico Majdo in oglasno desko, da smo poskrbeli za njeno popestritev z naše strani. Lep sončen dan smo nato izkoristili še za sprehod na travnik, kjer smo lahko prosto tekli in se igrali. V četrtek smo pobližje spoznali kdo je bil France Prešeren, ter zakaj je za slovenski narod tako zelo pomemben. Poslušali smo tudi slovensko himno in Povodnega moža. Petek je bil zopet poseben, ker so nas na kulturno prireditev povabili šolarji 3. in 4. razreda, zahvaljujemo se jim za čudovito predstavo in zelo dobro izvedbo.

za vrtec Podmelec, Lea

Dostopnost