Skoči na glavno vsebino

BACILI (Sabina Mali)

Prihaja zima in bacili,
čaj z limono bomo pili.
Med čebelji še dodali,
zdravi vsi tako ostali.

Saj limona, čaj in med
boljši so kot sladoled.
To so naše dobre vile,
ki preganjajo bacile.

S to deklamacijo smo začeli temo zdravja v naši skupini. Da pa ni samo čaj, med in limona tisto, kar skrbi za to da smo zdravi, smo se Želvice skozi teden dobro naučile skrbeti za našo higieno rok. Ob tem smo vadili še pravilno kihanje v rokav, nikakor pa nismo pozabili na zobke. Vsakodnevno smo urili čiščenje zobkov Krokozobku, da bomo kasneje tudi sami znali poskrbeti za svoje. Nismo pa pozabili še na zdravo prehrano z veliko sadja in veliko gibanja na svežem zraku. Spanje in počitek pa sta tisto, kar krepi naš um in telo. Tako da…Želvice smo res junaki zdravja.

Pripravili; Nina in Petra

       

       

       

Dostopnost