Skoči na glavno vsebino

Mesec februar nekateri imenujejo tudi mesec kulture. Kot se spodobi, smo obeležili Prešernov dan. Tako smo prve dni v mesecu namenili učenju deklamacij, ki smo jih zrecitirali na interni kulturni proslavi skupaj s podružnično šolo. Poklonili smo se našemu največjemu pesniku Francetu Prešernu in ga likovno upodobili. Pogovor je seveda nanesel tudi na (ne)kulturno obnašanje, zato smo se hitro o tem podučili. Izražali smo svoja občutja in jih prepoznavali v ogledalu. Prepoznavali smo različno počutje sovrstnikov in s pomočjo literature primerjali naše kulturno obnašanje in obnašanje knjižnih junakov. Ugotavljali, kako lahko drug drugega spravimo v boljšo voljo. Se igrali socialne igre in izboljševali komunikacijo in strpnost. Urili smo fino motoriko ter likovno ustvarjali in s »srčkastim« izdelkom razveselili starše. Trudimo se, da v naši igralnici vladata prijazno obnašanje in dobro počutje.

Za vrtec Šentviška Gora, vzg. Alenka

 <

Dostopnost