Skoči na glavno vsebino

Od zadnjega planinskega izleta je minilo že kar nekaj časa, vendar nam Kosmačeva ideja za izlet v Tolmin kar ni in ni dala miru. Dolgo smo čakali, da so pot končno odprli, da smo se lahko odpravili preverit, kakšna je. Planinci smo najprej zavili okrog jezera, kjer smo poslušali tiho šumenje naše Soče, ki smo mu sledili, da smo našli pravo pot. Ostro oko je hitro opazilo, da je nekje potrebno dodati še ograjo, postaviti še kakšen znak. Vendar nas to ni zmedlo in kljub temu, da smo bili brez kompasa, smo našli pot naprej. V daljavi smo že videli gradbišče, kjer bo kmalu stal nov most. Nato pa so nas noge hitro odnesle čez most nad Tolminko in prispeli do našega cilja v Tolmin. Torej, smo planinci ali raziskovalci? Soglasno smo se strinjali, da kar oboje. Ob planinskem pohodu smo uspešno razrešili uganko nove poti do Tolmina.

Lep planinsko-raziskovalni pozdrav do naslednjič!

 

Pripravili, Katarina in Mateja

Dostopnost