Skoči na glavno vsebino

Zaplešite nam, maškare
da zima se prestraši,
prinesemo vam flancate
in krofi bodo vaši.
(A. Štefan)

Danes v vrtcu ni bilo otrok in ne vzgojiteljic, v šoli pa niti učencev in učiteljic. Danes so oživele različne pustne maske, bil je čas za zabavo, ples in odganjanje zime. Ja, pri nas je bilo zelo veselo. Ta dogodek smo vsi skupaj, od najmlajših do najstarejših, že nekaj dni nestrpno čakali. Vedeli smo, da to bo res poseben dan, ko se bodo maškare predale pustnim norčijam, ob tem pa niso bile same. Pridružili so se nam še Kurenti, ki so prišli od daleč, iz Trnovske vasi, osrčja Slovenskih Goric. Marsikdo izmed nas se z njimi še niso srečali, a so v trenutku prevzeli vso Dolenjo Trebušo. Navdušeni smo se podali na povorko z njimi, ter odganjali zimo iz naših krajev, ob tem pa vriskali in piskali, zvonovi Kurentov, pa so zadoneli po dolini.
Menimo, da smo letos zimo zelo dobro pregnali. Ob tem pa se iskreno zahvaljujemo Društvu Kurentov iz Trnovske vasi, za obisk in da so z nami združili moči, ter že komaj čakamo, da nas obišče deklica pomlad.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Petra

 

 

Dostopnost