Skoči na glavno vsebino

Miške smo spoznavale kulturo na več različnih načinov.

Najprej smo obeležili slovenski kulturni praznik s Povodnim možem. Knjiga nam je bila zelo zanimiva in z veseljem smo ji prisluhnili. Ogledali smo si tudi animacijo o njem ter ob glasbi plesali kot Urška in Povodni mož.

Nato smo se pogovarjali o kulturnem obnašanju in kulturnih besedah. Ugotovili smo, da se med seboj ne tepemo, potiskamo in ščipamo. Saj to druge boli in so žalostni. Ugotovili smo tudi, da poznamo veliko lepih in kulturnih besed, kot so prosim, hvala, dober dan, oprosti…. Sedaj pa se trudimo, da jih tudi čim večkrat uporabimo.

Kultura pa so tudi naši stari običaji in izročila. Eden iz med njih je tudi pust. Pogovarjali smo se o različnih maskah in si ogledali njihove fotografije. Teh mask je veliko, med njimi so tudi take stare, ki gredo z nami iz roda v rod in so si med seboj zelo različne.  Ugotovili smo, da naj bi pust odgnal zimo. Zato smo si tudi mi nadeli pustne maske in se odpravili odganjati zimo.  Upajmo da nam je uspelo.

Pripravili Maja in Katarina

 

Dostopnost