Skoči na glavno vsebino

V Pikapolonicah smo se vrnili v čas, ki mu lahko rečemo: » Pred davnimi, davnimi časi…« Takrat, ko še ni bilo ljudi, živele pa so nenavadne živali- dinozavri, ki v nas še vedno zbujajo radovednost. Zato smo knjižni kotiček opremili z otroško literaturo in se veliko pogovarjali o življenju dinozavrov in zanimivostih ter pridobivali odgovore na različna vprašanja. Dinozavre smo poimenovali ter jih razvrščali na mesojede in rastlinojede. Posnemali smo njihovo gibanje in zaplesali na Dinozavrov ples. Seznanili smo se z delom paleontologa in tudi sami izkopavali kosti ter sestavili dinozavrovo okostje. Ob eksperimentu »vulkan« pa so se otroci seznanili tudi z eno izmed teorij izumrtja dinozavrov in naredili fosilne ostanke, ko so v slano testo odtiskovali figure dinozavrov. Da bi jim bili tudi mi čimbolj podobni, smo izdelali naglavne kape z izrastki ter se podali v Dino park. Imeli smo se super.

Za Pikapolonice, Polona in Nika

Dostopnost