Skoči na glavno vsebino
Danes smo imeli na jutranjem sestanku posebno uganko…Le kdo pride danes na obisk? Otroci so za namig dobili pesem Na kmetiji je lepo in kmalu so začeli naštevati vse živali, ki živijo na kmetiji. Urban pa ni dolgo mogel zadržati skrivnosti zase in je “čisto po tihem” vsem povedal, da bo njegova mama v vrtec pripeljala majhnega ponija z imenom Luna. Ko smo se ravno pripravili za odhod na igrišče, je pred vrtec že pripeljala prikolica s ponijem. Mamo Andrejo in sedemnajstletno Luno smo pospremili na igrišče, da bi se Luna počutila čim bolj domače. Pridružili so se nam še šolarji in Luni dobrodošlico izkazali s slastnim korenčkom. Potem nam je mama pokazala pripomočke s katerimi skrbi za Lunino žimo, Brina ji je spletla kitko in tudi Račke so se lahko pridružile pri česanju ponija. Andreja je Luni oprtala tudi sedlo in najpogumnejše povabila na kratko ježo po igrišču. Nika je spremljala mamo in prijatelje na vseh krogih po igrišču in pokazala, da zna biti velika skrbnica. Skoraj vsi otroci so se preizkusili v ježi in tudi Luna se ni nič pritoževala nad novimi jahači.
Hvala mami Andreji, da si je vzela čas in pripeljala ponija otrokom.
za vrtec Podmelec, Špela Krivec
Dostopnost