Skoči na glavno vsebino

Pridi v mojo hišico
skozi široka vrata.
Vrata sem naredil sam,
okenca pa tata.

Pridi v mojo hišico!
V njej bomo živeli,
gledali skoz okenca
in piškote mleli.
(Slavica Remškar)

Mesec marec smo izkoristili za spoznavanje naših družin. V vrtec smo prinesli družinske fotografije ter na njih poimenovali člane, jih preštevali, risali ter s stolpičnim prikazom pokazali številčnost naših družin. Igrali smo se socialno igro Družine ter se vživeli v vloge posameznih družinskih članov. Kot to počnejo naše mamice in tatiji smo kopali in hranili dojenčke, kuhali, pomivali posodo, prali, obešali, sušili in likali perilo, pometetali, sesali, zabijali žeblje, trli orehe, brisali prah, čistili okna ter zavijali vijake in žagali.
Družine smo upodabljali na najrazličnejše načine: s pomočjo brivske pene, naravnih materialov, gumbov ipd. Igrali smo se gibalno igro , kjer so se posamezni družinski člani pomikali s pomočjo kocke. Igrali smo igro Družinski spomin ter ugotavljali kateri prostori so v naših hišah in reševali delovni list.
Naučili smo se deklamacijo Pridi v mojo hišico ter angleško pesem Family finger song za katero smo izdelali tudi prstne lutke.
Sončne dopoldneve pa smo izkoristili tudi za izlete v okolici vrtca in prosto igro.
Lepo je bilo.

Za vrtec pripravili, Brigita in Nina

Dostopnost