Skoči na glavno vsebino

Otroci s Podmelca se bodo letošnjo pomlad preizkusile v vrtnarjenju. Zato smo se Račke odločile, da od šolarjev prevzamemo oskrbo visoke grede. Najprej smo se z otroci odpravili v gozd in tam nabrali vso potrebno steljo za plasti v gredi. Nabrali smo veje, suho listje, travno rušo in vse skupaj s samokolnico pripeljali v vrtec. Napolnili smo visoko gredo in jo čez vikend pustili počivat. Na prvi dan pomladi pa smo v vrtec povabili Bowievo mamo, ki zelo rada vrtnari. Najprej smo se pogovorili, kaj vse pravi vrtnar potrebuje, nato pa smo se še sami preizkusili v sajenju semen. Posadili smo rože in buče, katere bodo, ko vzklijejo, otroci s seboj odnesli domov. Mami Sarah smo pokazali tudi svoj vrtiček in vanj posadili rožo, ki jo je prinesla Račkam v dar. Poleg rože smo posadili še špinačo ter peteršilj in ko se bo še nekoliko bolj ugrelo bomo vanj posadili jagode, češnjevec in še kaj.
Mami Sarah se zahvaljujemo za čudovit in poučen obisk.

Za vrtec Podmelec, vzgojiteljice.

Dostopnost