Skoči na glavno vsebino

Že nekaj dni na sprehodih opažamo, da tudi v naše kraje počasi prihaja pomlad. Sicer so jutranje temperature še nizke in včasih zabrije mrzel veter, pa nič zato. Kljub temu se odpravljamo na sprehode in opazujemo spreminjanje narave. Danes pa smo si ogledali glasbeno – lutkovno predstavo. Obiskali so nas trije metulji, ki so iskali zavetje pred dežjem. Toplo pomladno sonce jim je posušilo krila ter jih ogrelo. Tudi nas je prijetno grelo, ko smo se odpravili na sprehod. Na travnikih so nas razveselile pomladne cvetlice. Iz naravnega materiala, ki smo ga našli v gozdu smo izdelali vsak svojo inicialko imena. Tekli smo čez travnike in se nadihali svežega zraku. Deklica Pomlad nam je pripravila nekaj didaktičnega gradiva za urjenje spomina in nalog za logično reševanje. Poslala nam je tudi nekaj ugank, ki so jih brez večjih težav uganili tudi malo mlajši otroci. Naj spomladansko sonce greje tudi vas.

Za vrtec Šentviška Gora, vzgojiteljice

Dostopnost