Skoči na glavno vsebino

 

Ker je danes svetovni dan vode, smo se tudi Miške podale v raziskovanje zakaj vse uporabljamo vodo, kje jo dobimo in zakaj vse je koristna.

Najprej smo v igralnici pogledali, zakaj vse uporabljamo vodo. Nato smo odšli do kuharice, ki nam je povedala zakaj vse ona uporablja vodo. Listali smo knjige o vodi, ter iskali različne sličice vode v revijah.

Nato smo se odpravili na sprehod, da poiščemo vodo. S seboj smo vzeli lončke, da jo bomo lahko malo popili če jo najdemo. Jupi našli smo jo, poglejte tam v daljavi jezero. A kaj ko ga nismo mogli natočiti v naše lončke. Tako da smo se odpravili kar naprej. Nato pa, pssst. Kaj slišimo? To je žuborenje vode. Pojdimo pogledat… poglej izvir vode! In tako je blizu, da lahko napolnimo naše lončke z vodo in se odžejamo.

 

Miške, zakaj vse rabimo vodo?

  • da jo bomo pili
  • da operemo lonček
  • rožice smo dali v vodo
  • roke umijemo z njo in usta
  • da čofamo v vodi in so laski mokri
  • je mrzla voda

 

Pripravili Maja in Katarina

Dostopnost