Skoči na glavno vsebino

Že ves teden smo se pri Kužkih pogovarjali o družini in sorodstvenih vezeh. Šteli koliko članov biva v čigavi družini. Narisali vsak svoje družinsko drevo ter portret sebe umestili na košček v sestavljanki, ki predstavlja našo skupino, v kateri se dobro počutimo. Poslušali smo zgodbe o različnih družinah ter njihovih dogodivščinah.  Brali pesmi o naših ljubih mamah in ji za materinski dan podarili portret na obesku za ključe. Danes pa sta nam dopoldan popestrila še Žigova mamica in njegov mlajši bratec. Lahko smo spoznali kaj trimesečni dojenček zna in zmore ter česa ne. Kaj jé oziroma pije, saj smo ugotovili, da še nima zob. Ima pa močne mišice, saj lahko precej časa »pase kravice«. Ogledali smo si igrače, s katerimi se najraje zamoti in tudi sami izdelali ropotuljo. Nato pa so otroci v roke vzeli vsak svojega dojenčka, ga nahranili, previli, umili, ga skrbno pestovali in odnesli na sprehod. Hvala mamici Ani za prijeten obisk.

Za vrtec Šentviška Gora, vzg. Alenka

Dostopnost