Skoči na glavno vsebino

Muhasto vreme res ni najbolj naklonjeno pri planiranju planinskih izletov. Tokrat pa nam je uspelo, ne najlepša napoved se je spremenila v zelo lep, ravno prav topel in sončen dan. Odpravili smo se zopet proti Tolminu in videli, da so dela na cesti med Tolminom in Mostom na Soči že skoraj končana. Naš cilj pa je bil tokrat cerkvica sv. Marka nad Žabčami. Po dolgem asfaltnem delu poti smo naredili daljši postanek pod vasjo Prapetno in si napolnili želodčke ter dobili energijo za drugi del poti. Pot nas je vodila skozi separacijo, kjer smo si lahko od blizu pogledali ogromne kupe kamenja in peska ter stroje s katerimi tam upravljajo. Potem pa naprej po desnem bregu Godiče skozi gozdiček vse do Poljubinja. In še zadnji vzpon skozi Poljubinj, da smo dosegli najvišje ležeče hiše, od koder je razgled vse tja nazaj do Mosta na Soči. Tako smo lahko videli, kako daleč smo prišli. Še malo in zagledali smo igrala pod cerkvico. Nič več ni bilo utrujenosti, saj smo kar poleteli na igrišče. Tam smo počakali starše. Zdaj pa že kujemo nove planinske načrte. Kaj veste, mogoče jo spet mahnemo proti Tolminu. Cilja pa vam še ne izdamo.

 

Pripravila, Katarina Uršič

Dostopnost