Skoči na glavno vsebino

Skozi mesec marec smo se pri Medvedkih veliko pogovarjali o družinah. Najprej je vsakdo predstavil svojo, nato smo skupaj preko stolpčnega diagrama ugotavljali, katera družina je največja, najmanjša… Spoznavali smo vlogo mame, očeta in otrok v družini in ob tem ugotovili, da imata mama in oče vedno polne roke dela… Ob tem smo se preizkusili pri opravljanju del, ki jih v večini opravljajo mame ter del, ki jih opravljajo očetje. V vlogi mame smo cel dan skrbeli za dojenčke, kuhali, prali, obešali perilo… Kot očetje smo se preizkusili v zabijanju žebljev, žaganju, zavijanju vijakov, odklepanju ključavnic… Pri vsem tem smo neizmerno uživali in spoznali, da bi brez medsebojne pomoči kar težko opravili vsa potrebna opravila. Skupaj smo se odločili, da se bomo tudi mi potrudili in pomagali svojim staršem v čim večji meri, saj smo ugotovili, da zna biti to na konec koncev tudi prav zabavno.

Za vrtec Dolenja Trebuša pripravila; Sara

Dostopnost