Skoči na glavno vsebino

Danes je bil za otroke iz vrtca Šentviška Gora, Trebuša in Most na Soči srečen dan. Med nas je namreč prišla miška in nas popeljala v svojo zgodbo o iskanju sreče. Vedela je, da srečo predstavljajo štiriperesne deteljice, zato se je odpravila na lov za njimi. Pomoč pri iskanju so ji nudili lisica, zajec, sova, medved in mravlja. Skupaj jim je uspelo premagati vse težave na poti in najti jaso polno deteljic. Na koncu pa so ugotovili, da glavna sreča niso bile deteljice, temveč to, da so našli drug drugega- prijatelje, ki ti vedno stojijo ob strani.
Pravo srečo imamo tudi mi, saj smo v naših vrtcih vsak dan obdani s kopico prijateljev.

Sreča, sreča kje pa si?
Kje te bomo srečali?
Zajec pravi, da te ni,
med deteljo mogoče si?
Vsi smo se na pot podali,
da bi srečo poiskali.
Sreča, sreča je povsod,
tam, kjer je, tja vodi pot.

Najlepša hvala dijakom srednje vzgojiteljske šole Veno Pilon iz Ajdovščine za res čudovito predstavo.

Za vrtec pripravila, Brigita

Dostopnost