Skoči na glavno vsebino

Pred dnevi smo na sprehodih nabrali nekaj cvetlic na bližnjem travniku in jih posušili. Danes pa smo lahko ustvarili prav posebno cvetlično jajce. Otroci so bili nad novo tehniko ustvarjanja navdušeni. Spraševali smo se, čigavo bi lahko bilo cvetlično jajce. Obstaja cvetlična žival? Otroci vedo, kako izgleda kokošje jajce ter kakšna je kokoš. Vsi pa niso še videli petelina, zato smo se odpravili do sosednje vasi in si ogledali kokošnjak. V njem smo opazili kokoši, piščance in glasnega petelina, ki nas je pozdravljal s svojim kikirikanjem. Spoznali smo, da so to pernate živali, da imajo kljun in rdečo rožo na glavi, da imajo tri prste obrnjene naprej in enega nazaj. Gospodar nam je pokazal še, kje spijo, kaj jedo in kje puščajo jajca. Povedal nam je tudi, da se rade grejejo na soncu, brskajo po tleh in se kopajo v pesku. Lahko smo se prepričali, da kokoši ne nesejo cvetličnih in tudi ne čokoladnih jajc. Gospodarju se še enkrat zahvaljujemo za prijazen sprejem.

Za vrtec Šentviška Gora, vzg. Alenka

 

Dostopnost