Skoči na glavno vsebino

Prvi dan plavalnega tečaja je za nami. Do bazena v Cerknem smo se odpeljali z avtobusom, nato pa se hitro preoblekli v kopalke. Še preden smo skočili v vodo, smo se seznanili s pravili, ki veljajo v bazenskem kompleksu in obljubili, da se jih bomo vestno držali. Nato so otroci pogumno zakorakali v vodo in pokazali začetno znanje. Razdelili smo jih v tri skupine in tako so po vodi čofotale ribice, morske deklice in meduze. Pod budnim očesom plavalnih učiteljic so usvajali plavalne prvine. Primarni cilj tečaja je prilagajanje na vodo, zato so otroci v vodi izvajali različne vaje. Potapljali so obraz in glavo, gledali pod vodo, izpihovali v vodo skozi nos in usta in se škropili. Se učili drseti na vodni gladini, pravilno izvajati zaveslaje z rokama in udarce z nogama ter plavali s plavalnim črvom sem ter tja. Seveda ni manjkalo tudi časa za igro, ko so se otroci potapljali in iskali potopljene predmete ter bolj sproščeno uživali in preizkušali svoje novo plavalno znanje, ki ga bomo nadgrajevali še naslednje tri dni.

Za vrtec zapisala vzg. Alenka, foto: Mateja

 

Dostopnost