Skoči na glavno vsebino

V mesecu aprilu obeležujemo Dan zemlje, Dan brez zavržene hrane in po vsej Sloveniji  se organizirajo čistilne akcije. Da bi k čistemu okolju prispevale tudi Račke, smo se odločili izpeljati mesečni sklop z naslovom Gozdni bonton. V teh dneh so otroci spoznali, kako lahko prispevajo k ohranjanju čistega planeta tudi sami. Najprej so si ogledali predstavo o planincu, ki je za seboj pustil pravo razdejanje in tako ogrozil živali v gozdu. Otroci so dobili veliko idej, kako podučiti nevednega planinca. Potem so na sprehodih opazovali ekološke otoke in se učili pravilno razvrščati odpadke in tudi v skupini so se z veseljem igrali smetarje. Preko poučnih risank so Račke izvedele, da lahko odslužene stvari ponovno uporabijo. Tako so iz odpadnih plastenk  izdelali Poskočne hobotnice in lončke za rože ter vanje tudi posadili semena ognjiča. Iz ponošenih starih majčk, pa so si izdelali torbice, ki jih bodo lahko uporabili za izposojo knjig na potujoči knjižnici. Najstarejši otroci so se odpravili tudi na čistilni sprehod do bližnjega gozda in pobrali smeti, ki so jih našli na poti. V duhu trajnostnega razvoja pa otroci lepo skrbijo tudi za svoj vrtiček v visoki gredi na igrišču in dnevno beležijo koliko hrane zvržejo, da bi bilo stehtanih odpadkov vsak dan manj.

” Z majhnimi koraki do velikih sprememb.”

za vrtec Podmelec, Špela Krivec
Dostopnost