Skoči na glavno vsebino

»Zdaj na nosek, zdaj na glavo, zdaj na strehe in zemljo,

rajam plešem kot vrtavka, da nihče ne zna tako.

Kdo me zdaj še ne pozna? Droben dežek sem z neba.

Kdo me zdaj še ne pozna? Droben dežek sem z neba.«

(Dežek, Janez Bitenc)

Tako smo v preteklih dneh prepevali tudi pri Polžkih. Vendar nismo bili sami. Pridružila se nam je kapljica, ki nas je zabavala in nam krajšala dopoldneve v vrtcu. Verjetno ste že ugotovili, da smo se pogovarjali predvsem o vremenu. Kot pravi vremenoslovci smo vsak dan opazovali, kakšno je vreme in to seveda tudi skrbno označili na naši vremenski tabli. To pa ni bilo vse, kar smo delali v povezavi z vremenom. Naredili smo tudi »deževni« likovni izdelek, ki krasi našo garderobo ter glasbilo pojoči dež, ki pa naj vam prepeva doma. Pri naravoslovnem poskusu smo občudovali barvni dež ter rajali in se poveselili skupaj s kapljico. Toda najbolj zabavno od vsega je bilo, ko smo šli na sprehod v dežju in skakali po lužah. Seveda smo se za to tudi primerno oblekli in obuli. Nadeli smo si škornje, dežne plašče in vzeli  dežnike, tako da nam dež ni mogel do živega. Zares smo uživali!

                         

                         

                         

                          

Pripravili, Kristina in Maja

Dostopnost