Skoči na glavno vsebino

Poznate to zgodbo, ki se začne takole:  »Živela je punčka, ki je pometala hišo in med smetmi našla krajcar. Zanj si je kupila piskrček. Zvečer je zlezla vanj, legla in zaspala. Zunaj pa je bil hud mraz in padala je slana.«

Verjetno ste vsi uganili, da gre za zgodbo o Mojci Pokrajculji. To zgodbo smo si Pikapolonice večkrat prebrale ter jo večkrat zaigrale. Dramatizacija nam je šla tako dobro, da smo na predstavo povabili tudi otroke iz skupine Miške in Zajčki. Igralnico smo spremenili v gledališče, pripravili smo stole, sceno, nadeli kostume in suvereno odigrali igrico. Naredili pa smo tudi svoja mini gledališča s piskrčkom in lutkami, da bomo lahko igrico zaigrali tudi doma svojim najbližjim. V garderobi pa si oglejte upodobitve glavne junakinje zgodbe izpod rok naših malih ustvarjalcev.

Za Pikapolonice, Nika in Polona

 

Dostopnost