Skoči na glavno vsebino
Vse se je začelo s češko ljudsko pravljico o treh metuljih, ki so na travniku iskali zavetje pred dežjem. Pravljico so otroci slišali večkrat, a vsakič smo jo vzgojiteljice predstavile na drugačen način; s pomočjo aplikatov, lutk, kamišibaja, prstnih lutk…in jo spremljale s pesmico Metuljček Cekinček. Zgodba je bila otrokom motivacija za različne izdelke, ki krasijo našo garderobo in igralnico. Igrali so se z mešanjem barv z aqua tehniko, odtisnili so barvne simetrije na krilih metuljev in ustvarjali iz odpadnega materiala. Ker so otroci tudi sami želeli uporabljati lutke in odigrati zgodbo, smo naredili nekaj vaj, poiskali kostume in pravljico uprizorili v obliki dramatizacije. Pravljica je bila tudi izhodišče pogovora o prijateljstvu in vrednotah, ki gradijo prijazne odnose. Nato pa se je tudi v Podmelcu začelo deževno obdobje in otroke je iz travnika pregnalo v varno zavetje igralnice. Kljub temu pa so Račke imele srečo, da so lahko nekaj dni le preživele na travniku in svežem zraku, kjer so spoznale nekaj novih gibalnih igric in se svobodno lovile med travami, kot metulji.

za vrtec Podmelec, Špela Krivec
Dostopnost