Skoči na glavno vsebino

V teh dveh tednih po počitnicah smo se v Pikapolonicah podali v svet glasbe. Najprej smo se preizkusili v igranju na male glasbene instrumente, ki so nam že nekoliko poznani. Tekom tedna pa smo vsak dan spoznali kakšen nov glasbeni instrument in prisluhnili zvoku, ki ga oddaja. Zaigrali smo na klaviature, harmoniko, kitaro, bobne… Medse smo povabili tudi Nejo, ki nam je predstavila violino. Ugotovili pa smo tudi, da lahko s pomočjo lastnega telesa ustvarimo različne zvoke in da ne potrebujemo vedno inštrumentov za ustvarjanje glasbe. Iz odpadnega materiala smo izdelali tudi bobenčke, na katere so otroci z veseljem zaigrali. Ob koncu tedna pa so otroci oblikovali prve glasbene skupine. Kdo ve, mogoče pa nas bo kateri od nastalih »bendov«, ki so jim otroci nadeli tudi imena in sicer: Rožice, Strela McQueeni, Dirkači in Kokice, zabaval čez nekaj let.

Za Pikapolonice, Polona in Nika

Dostopnost