Skoči na glavno vsebino

Kar prehitro je prišel zadnji dan, ko je bilo treba spakirat in pospravit vse stvari. Ampak čakalo nas je še kar nekaj opravil, saj je na kmetiji vedno veliko dela. Zjutraj smo se odpravili v kokošnjak in pobrali jajca. Ko smo se vrnili, nas je že čakala gospodinja Marija, ki je pripravila testo za ptičke. Preizkusili smo se v gnetenju in izdelavi ptičkov, kateri so nam zelo dobro uspeli. Medtem, ko je testo še enkrat vzhajalo smo se odpravili na krajši sprehod in se na dvorišču še malo poigrali.  Kmalu je iz kuhinje prav prijetno pridišalo in ptički so bili pečeni.

ZAHVALJUJEMO SE TURISTIČNI KMETIJI PR FLANDU, GOSPODINJI KATARINI  IN MARIJI ,TER GOSPODARJEMA MARKOTU IN VENCLJU, ZA PRIJETNA DOŽIVETJA NA VAŠI KMETIJI.

Še nekaj vtisov  naših najmlajših in gospodinje Katarine.

 • “Všeč mi je bil, ka smo jahali konje in se peljali s kočijo. In še takrat, ka smo kuril in pekli japka. Ka smo dajal kravam za jest, ka smo šli k Bevkovi domačiji. Drugače mi je blo pa vse všeč. Bi prišla še kdaj gor.”  ALJA
 • “Všeč mi je blo konjičke jahat, se vozit s kočijo, se igrat s prijatelji.” TINKARA
 • “Všeč mi je blo, ka smo jahal konje, se vozili s kočijo, ka smo se cingal na cingalnici, ka smo šli gledat živali, ka smo pekli japke. Bom prišla še kdaj gor.” LUCIJA
 • “Všeč mi je blo, ka smo se cingal na cingalnici, pa ka smo delali konje iz papirja, da sem tu praznoval rojstni dan. Pa jahat mi je blo všeč, pa na kočiji in pečt japka mi je blo lepo. Bi še prišel gor, bi se malo z Belo igral.” FILIP
 • “Všeč mi je blo, ka smo jahali konjičke, ka smo ustvarjali konjičke iz papirja, ka smo se peljali s kočijo, ka smo pekli jabolka, ka smo šli na kakšen sprehod, ko smo se igrali s prijatelji, ka smo šli skupaj spat. Bi še prišla gor, zato ker je tu lepo.” SOFIJA
 • “Všeč mi je bilo, ko smo se igrali s prijatelji, ko smo šli na sprehod, ko smo jahal konjička, ko smo šli skupaj spat in umili zobke, ko smo se šli eno igro zunaj; Bela, bela lilija. Ko je imel Filip rojstni dan in smo mu peli. BI še kdaj prišel gor, ka je tu ful lepo.” ŽIGA
 • “Všeč mi je, da smo bli na kočiji, da smo gledali krave, bik Angelo je bil res zelo velik. Da sem Belo božala, da smo pekli japke. Bi še prišla gor zaradi živali.” JASNA
 • “Všeč mi je blo, da smo pobiral jajca, da smo pekli japke, da smo kravam dal seno za jest, da sem Belo božala. Bi še prišla gor, ker je zabavno.” URŠKA
 • “Všeč mi je bilo, ker smo jahal konje, ker smo šli na kočijo, ka smo pekli japke, ka smo šli k Bevkovi domačiji, ka smo pekli kruh, ker smo šli na dvigalo za dajat seno živalim, ker smo šli laufat po hribih in ker smo pršli domov in šli spat. Bi še kdaj prišel gor.” KRIS
 • “Všeč mi je blo, ka sem jahala konje, ka smo pekli jabolka, ka smo se igrali zunaj, ka smo šli s kočijo, ka smo delali konjičke iz papirja. Bi še prišla gor, ker je tu lepo in so tukaj mehke postelje.” Špela
 • “Všeč mi je bilo, ko smo jahali konjičke, ko smo pekli japk.” AJDA

“Meni je bilo všeč, da so se otroci zabavali, so se imeli lepo, da so se kaj novega naučili. Predvsem pa, da so se pri nas dobro počutil.” gospodinja KATARINA

 

 

Zapisali; Špela in Sara

 

Dostopnost