Skoči na glavno vsebino

Tudi v tem šolskem letu so v skupini Polžki sodelovali v Unicefovem projektu Punčka iz cunj.

Punčka iz cunj je UNICEF-ov projekt, ki je nastal po italijanskem vzoru, danes pa se uspešno izvaja v številnih evropskih državah. UNICEF Slovenija ga izvaja od leta 2003. Punčka iz cunj je igrača, ki je poznana v vseh kulturah sveta. V preteklosti je marsikomu v otroštvu delala družbo, danes pa predstavlja otroka iz države v razvoju, ki ga je potrebno cepiti in potrebuje našo pomoč. Posameznik punčko posvoji z donacijo v višini 20 evrov, kolikor stane cepljenje enega otroka proti šestim otroškim nalezljivim boleznim. V okviru programa cepljenja UNICEF skrbi za dostavo cepiv tudi do najtežje dostopnih krajev ob zagotavljanju ustreznih pogojev hlajenja cepiv, dostavo sanitetnega materiala, ki je nujno za izvajanje cepljenj na terenu ter usposabljanje lokalnega zdravstvenega osebja za izvajanje cepljenja.

Dejavnost v skupini je potekala po sledečih korakih:

  • Izdelava punčke; upoštevajoč dani kroj in navodila.
  • Sodelovanje z otroki pri izdelavi punčke in izbira imena
  • Sodelovanje s starši: Obisk punčke na domu in izdelava skupnega izdelka
  • Priprava razstave v vrtcu.
  • Pošiljanje fotografij punčke iz cunj in risb otrok oz. razstave na UNICEF.

Otroke je spremljala tekom šolskega leta ter s svojim pomenom obogatila vsakdan. Naša zgodba z njo je tako končana, močno pa smo si želeli, da bi punčka dosegla svoj cilj in bi tako skupaj pomagali vsaj enemu otroku. Naša želja se je kmalu uresničila, saj je Mimo posvojila družina iz skupine Polžki.

Punčka iz cunj bo tako ostala v našem okraju in dalje širila misel o dobrodelnosti.

Za skupino Polžki, Maja in Kristina

 

Dostopnost