Skoči na glavno vsebino

V skupino Miške, je prišla na obisk prav posebna gosenica. Povedala nam je, da je zelo lačna in nas prosila za malo hrane. Kaj pa gosenice jedo, smo se vprašali. Da bi to izvedeli, smo prebrali knjigo Zelo lačna gosenica in ugotovili kaj vse je ta gosenica pojedla. Tudi naši gosenici smo ponudili sadje, ki ga je zelo hitro pojedla. Na sprehodih smo ji nabrali sveže liste ni tudi te je vsak dan z veseljem pojedla. Odnesli smo jo tudi na dvorišče, kjer se je najedla trave in bila je zelo zadovoljna. Ker pa je toliko jedla, je vsak dan postajala večja in večja. Ko pa smo nekega dne prišli v vrtec, gosenice ni bilo več. Ali nam je ušla, smo se spraševali. Nato pa smo zagledali čudno stvar na sredini igralnice. Seveda, naša gosenica se je tako najedla in zrasla, da je okoli sebe naredila bubo in odšla spat. PSSSTTT, gosenica spi. Mi pa smo nestrpno čakali, kaj se bo z njo zgodilo. In glej, iz bube je pokukal pravcati pisan metuljček, ki je nato odletel skozi okno. Mi pa ga še kdaj srečamo na kakšnem sprehodu in mu pomahamo.

Pripravili Maja in Katarina

Dostopnost