Skoči na glavno vsebino

Otroci iz skupine Zajčkov smo v preteklih štirinajstih dneh dodobra spoznali naša telesa. Pa naj nekaj svojega znanja podelimo še z vami:

  • “V telesu imamo kosti kot tist okostnjak.”
  • “Če ful telovadimo, nam zrastejo mišice.”
  • “Rebra varujejo naš srček.”
  • “Če pademo, nam pol teče kri in lahko smo tud na vozičku.”
  • “V glavi mamo možgane, ampak so not skriti, da se ne zlomijo.”
  • “Če ne umivamo zobkov nas pol bolijo in zgnijejo.”

Ugotovili smo, da je naše telo pravi mali čudež! S pomočjo slikanic, okostnjaka ter plakatov smo spoznali kaj vse gradi naše telo. Da stojimo pokonci in se premikamo poskrbijo mišice ter kosti. Slednje poskrbijo tudi, da so naši najpomembnejši organi na varnem in se kljub majhnim padcem ne poškodujejo. Spoznali smo čutila, s katerimi zaznavamo svet okoli sebe, nismo pa pozabili na najpomembnejše – gibanje. Vsakodnevno smo poskrbeli, da so se razgibali različni deli našega telesa, z urejanjem po velikosti, preštevanjem, sestavljanjem, preslikovanjem in drugimi zanimivimi nalogami pa so se dobro razgibali tudi naši možgani. Da pa bi si vse skupaj lažje predstavljali, smo si izdelali “pljuča” in spoznali njihovo delovanje. Medse pa smo povabili tudi medicinsko sestro Ano, ki nam je povedala, kako lahko dobro poskrbimo za svoje zobke.

Za nami so dnevi polni novih znanj, gibanja in ustvarjanja!

Za vrtec, Anita in Brigita

Dostopnost