Skoči na glavno vsebino

Dolgo smo čakali na topel in sončen dan in ko smo ga končno dočakali, smo ga tudi hitro izkoristili. Za nami je čudovit zaključek četrtkovega dne, saj smo se otroci iz vrtca Dolenja Trebuša, skupaj s starši podali s kolesi do Gačnika. Slišali smo, da se tam nekje v Gačniku skriva škrat Gačnik, ki se igra v vodi, plava, prepeva pesmi in se sonči na nedostopnih skalah. Povedali pa so nam tudi to, da se škrat Gačnik boji ljudi in se pred njimi skriva, zato ga ni še nihče videl. Včasih pa se zgodi, da kakšnim prijaznim otrokom pusti zaklad. Odločili smo se, da se s kolesi podamo po vijugasti cesti, ki vodi do njegovega doma. Zavedamo pa se, da je varnost na prvem mestu, zato smo v sklopu projekta turizem in vrtec medse povabili tudi člane moto kluba Soča Tolmin, ki so nas z motorji spremljali na poti. Po tem, ko so nam podali navodila, kako poskrbeti za varnost v prometu, smo si na glave nadeli čelade in počakali na znak motoristov, ki je pomenil, da se lahko varno vključimo v promet.

Pot je bila dolga, malo položna, malo pa tudi strma, ampak nič zato. Vse ovire smo premagali brez težav in kot bi mignil, že smo se spuščali po zadnjem klancu navzdol, kjer smo pred seboj zagledali cilj. Hitro smo odložili kolesa in se podali do vode, kjer nas je pričakala miza polna dobrot. Ko smo se odžejali in posladkali, nas je čakala še glavna naloga. Preiskati smo morali vsak kotiček tega raja, da smo se prepričali ali je tudi nam škratek pustil kakšen zaklad. Še preden smo dobro začeli, se je že slišalo veselje otrok in v rokah so imeli kaj drugega kot zaklad. S skupnimi močni smo odprli zaboj in v njem dobili … ne povemo kaj. Če vas zanima, bo najbolje, da se še vi podate na čudovito pot, ki vodi do škratkovega doma. Še malo smo se poigrali in se počasi odpravili nazaj proti vrtcu. Vsi se lahko strinjamo, da so se otroci res dobro odrezali in upoštevali vsa navodila, zato smo lahko ponosni na njih.
 V ta namen so za trud in dobro opravljeno nalogo dobili medalje, ki so krasile njihove nasmejane obraze.
Za nami je čudovit dan, katerega še dolgo ne bomo pozabili. Verjamemo pa, da ga bomo prav gotovo ponovili.
Ob tem bi se še enkrat iz srca radi zahvalili članom moto kluba Soča Tolmin za sodelovanje in spremstvo.
Za vrtec Dolenja Trebuša; Petra, Sara, Nina, Melita
Dostopnost