Skoči na glavno vsebino

V skupini Pikapolonice se pogovarjamo o kmetiji in spoznavamo živali, ki živijo na njej. Danes je bil prav poseben dan, saj smo si dve lahko ogledali še v živo. Po malici nas je Abel popeljal mimo jezera do vasi Modrejce, kjer živita njegova nona in nono. Nono nam je odprl vrata hleva, kjer smo ravno videli, kako biki jedo seno, nona pa nas je popeljala do kokošnjaka. Drznili smo si tudi pokukati v kokošje gnezdo, kjer smo pobrali 2 jajčki. Njihove krave so že na sveži spomladanski paši, zato nas je celo pot nazaj v vrtec spremljala razvneta razprava o videni živalski družini.

Zahvaljujemo se Abelovim starim staršem za ogled njihove kmetije!

Za večerjo si le privoščite kakšen dober domač mlečni izdelek. Pa dober tek!

Za Pikapolonice, Nika in Polona

 

Dostopnost