Skoči na glavno vsebino

Bližajo se vroči poletni dnevi in z njimi sončno vreme, ki je kot nalašč za igro zunaj. A Zajčki se zavedamo, da je izpostavljanje škodljivim sončnim žarkom lahko zelo nevarno za naše zdravje, za to smo pretekla dva tedna posvetili spoznavanju ukrepov kako se pred njimi zaščititi. Sklop smo začeli dan po svetovnem dnevu sonca, ki smo ga obeležili tako, da smo si v ta namen izdelali zapestnice. Ko smo uspešno rešili delovni list in se naučili kaj vse nas varuje pred soncem, smo skupaj izdelali plakat ki nas v garderobi opominja kaj vse naj bo v naših torbah, ko se odpravimo na plažo. Te naj vsebujejo: sončno kremo, pokrivalo, majico z dolgimi rokavi, sončna očala ter plastenko vode. Za prigrizek pa si namesto čipsa in čokolade izberemo osvežilno sadje. Pano pred igralnico pa krasijo tudi naši portreti, na katere smo nalepili sončna očala in kape. Da pa bi slednjo imel čisto vsak od nas, smo si jih izdelali kar sami. Igrali smo se igro spomin ter drug drugega pomasirali z navidezno sončno kremo. Nismo pa pozabili niti na gibanje – vsak dan smo se odpravili na sprehod ob tem pa opazovali dolžino naše sence. Če je bila le-ta krajša od nas, smo se raje poskrili v senco, saj to pomeni, da je sonce že visoko na nebu. Izvedli smo tudi poskuse na dvorišču, kjer smo opazovali kaj se zgodi s predmeti, ki jih pustimo dlje časa na soncu ter katera krpa se hitreje posuši – tista na soncu ali v senci.

Ugotovili smo, da je res pomembno, da se pred soncem dobro zavarujemo. Na to nas je opominjala tudi spodnja pesmica:

Otroci in sonce

Sonce zjutraj zgodaj vstane,
z dobro voljo nas zbudi,
z žarki malčke vse objame,
naprej veselo odhiti.

Sonce naš prijatelj je,
a brez zaščite res ne gre,
kapa, krema in očala,
bodo vse nas varovala!

Ko vročina je najhujša,
v senco se poskrijemo,
da pa žeja nas ne muči,
vodo pridno pijemo.

Sonce naš prijatelj je,
a brez zaščite res ne gre,
kapa, krema in očala,
bodo vse nas varovala!

 

Pripravili Anita in Brigita

Dostopnost